Ön İnceleme ve Analiz Danışmanlığı

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Firmanızın farklı boyutlarda analizlerini gerçekleştiriyor, bu kapsamda güçlü yanlarınız ile gelişime açık alanlarınızı belirliyoruz.

Farklı Boyutlarda Mevcut Durum Analizi

Firmaların sürdürülebilir başarıya ulaşabilmesi için mevcut durumlarının detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Biz de bu kritik süreçte, şirketimizin özgün bir yaklaşımı olan “Five dimensional assessment method”u kullanarak hizmet vermekteyiz. Öncelikle, firmanızın başarısını şekillendiren beş temel boyutu sizinle işbirliği yaparak belirlemekteyiz. Örneğin; strateji, insan kaynakları, satış ve pazarlama, üretim ve dijitalleşme gibi boyutlar üzerinden kurumunuzun kapsamlı bir incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Firmanızın bu süreçte belirlediği, şirketin iç yapısını ve süreçlerini detaylı bir şekilde bilen koordinatörle sürekli iletişimde kalıyoruz. Firmanız hakkında topladığımız verileri, web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, tanıtım dokümanlarınız ve diğer dijital platformlarda yer alan bilgilere dayandırarak genişletiyoruz. Bu bilgilere dayanarak hazırladığımız özelleştirilmiş soru seti ile kurum içerisindeki bireylerle görüşmeler planlıyor ve şirketinizi bizzat ziyaret ederek bu görüşmeleri gerçekleştiriyoruz.

 

En iyi örnekleri ve uygulamaları esas alarak şirketinizin olgunluk analizi için verilerimizi topluyoruz.

Ekibinizle yaptığımız görüşmeler ve ziyaretler sayesinde şirketinizin fotoğrafını çekerek problemlerini tespit ediyoruz ve çözümlere ulaşmasını sağlıyoruz.

Farklı bir bakış açısı ile yaptığımız çalışma sonucunda şirketinizi tüm boyutlarda analiz ederek size özel optimal stratejiyi belirliyoruz.

Güçlü Yanların ve Gelişime Açık Alanların Belirlenmesi

Görüşmelerimiz sonucunda elde ettiğimiz verileri, farklı boyutlardaki analiz sürecimize tabi tutuyoruz. Bu süreçte, firmanızın hangi alanlarda güçlü olduğunu ve hangi alanlarda gelişim göstermesi gerektiğini net bir şekilde ortaya koyuyoruz. Global pazarda ve Türkiye pazarındaki rakiplerinizi dikkate alarak, sizi sektörde nerede konumlandırabileceğimizi analiz ediyor ve firmanızın bu rekabette nasıl daha iyi bir konuma gelebileceğini belirliyoruz. Analiz sonuçlarını detaylı bir raporla üst yönetiminize sunuyor, bulgularımızı paylaşıyor ve birlikte aksiyon planını oluşturmaya başlıyoruz.

Alınması Gereken Aksiyonların (Kısa, Orta, Uzun Vade) Tanımlanması

Tespit ettiğimiz gelişim alanları için somut ve uygulanabilir çözüm önerileri sunuyoruz. Bu önerileri kısa, orta ve uzun vade olarak sınıflandırarak, üst yönetimle birlikte detaylı bir yol haritası hazırlıyoruz. Bu yol haritasının her bir aşamasında, alınması gereken aksiyonların nasıl gerçekleştirileceği, bu aksiyonlar için gerekli kaynak ve süreçlerin neler olacağını net bir şekilde belirliyoruz. Eğer kurumunuz isterse, bu yol haritasının uygulama aşamasında da yanınızda oluyor ve değişim sürecini birlikte yönetiyoruz, böylece kurumunuzun başarıya ulaşmasında aktif bir rol üstleniyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross