BLOG

İhracat ve Satış Stratejisinin Önemi

İhracat, şirketlere yeni pazarlar, daha fazla satış, daha yüksek kâr ve daha geniş müşteri ağı imkanı sunar. İç pazarda kapasitenin tam kullanılamadığı durumda üretimi artırma imkânı sağlar. Daha da önemlisi iç pazara olan bağımlılık azalır veya iç pazarda durgunluk olduğunda bile sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam etmenize olanak sağlar.

Pandemi Döneminde KOBİ’ler İçin Hayatta Kalma Rehberi

COVID-19’un başlattığı ekonomik deprem herkesi aynı şekilde etkilemiyor. Fırtınayı atlatmak için daha az kaynakları olması nedeniyle, KOBİ’ler krizin yansımalarına karşı özellikle savunmasız kalıyor.

Peki bu dönemde hayatta kalmak için neler yapılmalı?

Yapay Zekanın Hayatımıza Etkisi

Son zamanlarda yapay zekâ küresel pazarlarda ciddi bir rekabet alanı oluşturmaya başladı. ABD ve Çin, bu alana en çok yatırım yapan ülkelerin başında geliyor. Çin 2030 yılına kadar dünyanın en büyük yapay zekâ gücü olmayı hedeflediğini duyurdu.

Peki nedir bu yapay zeka? Hayatımızı nasıl etkiliyor / etkileyecek?

Pazarlama ve Pazarlamanın 4P’si

Günümüzde önemi büyük olan pazarlama ve satışı biraz daha iyi anlamak açısından pazarlama nedir ve pazarlamanın 4P’si üzerinde bir yazı yazmak istedik. 

Peki nedir bu pazarlama?  Pazarlama, karlı bir hedef pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için keşif, yaratma ve değer sunma bilimi ve sanatıdır.