Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Hakkımızda

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

BeNova ismi Nereden Geliyor?

Aniden parlayan yıldız anlamına gelen Nova, firmamızın müşterilerine sunduğu katma değeri sembolize etmektedir. BeNova, kendisiyle çalışan müşterilerinin sektörlerinde fark yaratmalarını ve bir yıldız gibi parlamalarını vadetmektedir.

Vizyonumuz

Bilgiye ve deneyime dayanan çözümlerimiz ile kilit aktörleri bir araya getirerek, yönetim danışmanlığı sektöründe akla gelen ve hizmet ihracatı yapan global bir firma olmak

Misyonumuz

Birlikte yol aldığımız yol arkadaşlarımıza çözüm ortağından daha fazlası olmak, bütüncül ve etki odaklı çalışmalarımızla şirketlerinde değer yaratarak, daha verimli ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmak, değişim ve gelişimlerine katkıda bulunmak

Değerlerimiz

Etki Odaklılık

Çalıştığımız şirketlerde sürdürülebilir bir mekanizma oluşturmanın en önemli ön koşulunun etki odaklılık olduğuna inanırız. Uygulanabilir ve fark yaratan çözümler üretmeyi hedefleyerek çalışırız.

Çeviklik

Değişime hızlı adapte olur, proaktif bir yaklaşımla çalışırız. Yenilikleri heyecanla karşılarız.

Şeffaflık

Hem kurum içinde, hem de kurum dışında hesap verilebilirliği önemseriz. Attığımız her adımı şeffaf bir biçimde paylaşır, dürüstlük ve güveni esas alırız.

Bilgi Gizliliği

Çalışmalarımızda tüm paydaşlarımızın bilgi gizliliğini ön planda tutarız.

Çalışan Odaklılık

Bizi biz yapan ve başarıya götüren değerin ekibimiz olduğunu bilerek, çalışanlarımızın istek ve beklentilerini önemseriz. Ekibimizin kişisel gelişiminin, şirketimizi de daha ileriye taşıyacağına inanırız.

Müşteri Odaklılık

Çalışmalarımızı, müşterilerimize özel geliştirdiğimiz çözümler ile yürüterek onların ihtiyaçlarını ve hedeflerini odağımıza alırız. Müşteri memnuniyeti, çalışmalarımızın temel prensibidir.

Üç Aşamalı Danışmanlık Metodolojimiz

Öncelikli olarak kıdemli danışmanlarımız, firmanızın ön incelemesini ve analizini yapıyor. Bu analiz sırasında, kendi geliştirmiş olduğumuz “5 boyutlu değerlendirme yöntemi” (Five dimensional assessment method) aracını kullanarak; Strateji, Satış, Pazarlama ve Marka İletişimi, İnsan Kaynakları ve Dijitalleşme alanlarında sizi derinlemesine inceliyoruz. Bu yöntemle firmanızın tüm alanlarda yetkinliğini değerlendiriyor; değerlendirmenin ardından da her alan için SWOT (GZFT – Güçlü Zayıf yönler, Fırsatlar ve Tehditler) analiz yaparak size sunuyoruz.

Ön inceleme ve analiz aşamasından sonra, firmanızın gelişime açık alanlarını çıkartarak bunlara yönelik çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Bir aksiyon listesini çıkartıyoruz. Odaklanacağımız alanda ya da alanlarda neler yapılması gerektiğini, aksiyonlar olarak listeliyoruz. Bunların arasında öncelikli olanları belirliyoruz. Bu aksiyonların hepsini, “etki” oluşturmaya yönelik olarak ortaya koyuyoruz. Aksiyon listesini hazırlarken dünyadaki benzer kurumların, benzer konulara nasıl eğildiğinin analizini de yapıyoruz. Özellikle ekibimizin tecrübesi, çok isabetli analizler yapabilmemizi sağlıyor.

Önceliklendirilmiş çözüm önerilerini çıkardıktan sonra, bütçe / zaman kısıtlarını da göz önüne alarak uygulama takvimi oluşturuyoruz. Uygulama aşamasına geçmeden önce, ekibinizin de içinde olduğu bir “proje ofisi” oluşturuyoruz. Bizler de proje ofisinin bir parçası halinde çalışıyor, uygulama bittikten sonra dönüşümün sürdürülebilir olması adına, uygulama anında sizinle bir takım oluyoruz . Uygulama süreci tamamlandığında, değerlendirme (post-assessment) yaparak elde edilen kazanımları ve sonraki süreçteki hedefleri raporluyoruz.

Çözüm Ortağınız

Olmak için Sabırsızlanıyoruz

Sunduğumuz yönetim ve eğitim danışmanlığı hizmetleriyle tüm ihtiyaçlarınızı tek bir çatı altında çözebilmekteyiz. Şirketinizin gelişime açık yönlerini kendi geliştirdiğimiz “5 dimension assessment method” ile analiz ederek her boyuta yönelik çözüm önerilerini getirmekteyiz. Bunu yaparken çözüm önerilerinin sürdürülebilir olması en önemli önceliğimiz durumundadır. Sonrasında yönetiminizle ve ekibinizle detaylı yol haritasını çizerek uygulama alanında da size destek olmaya devam ediyoruz. Sadece plan yapıp sunan değil, tüm uygulamalarda da yanınızda olan gerçek bir çözüm ortağıyız.

Kaliteli Hizmet =

Kaliteli İnsan Kaynağı+Çözüm Ortakları

BeNova Consulting olarak kaliteli hizmetin kaliteli danışmanlar ve kaliteli çözüm ortaklarından geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle tüm danışmanlarımız ve tüm çözüm ortaklarımız özenle seçilmiştir. Uzman danışmanlarımız ve çözüm ortaklarımız ile endüstrinin en iyi uygulamalarını (“best practices”) biliyoruz ve sizlere bunu nasıl adapte edebileceğimiz konusunda deneyimliyiz.

İhtiyaç Duyduğunuz

Her Alanda Yanınızdayız

Deneyimli danışmanlarımız ve en iyi çözüm ortakları ile ihtiyaç duyduğunuz her alanda yanınızdayız. Organizasyonun en mükemmel şekilde tasarlanmasından departmanların kurulmasına, stratejik planın hazırlanmasından gerekli iş gücünün hesaplanmasına, marka iletişiminin sağlanmasından fiyatlama stratejisinin belirlenmesine, kişisel gelişim eğitimlerinden uzmanlık eğitimlerine kadar her alanda en iyi hizmeti tek bir çatı altında alabileceksiniz. Bu süreçte sürekli yanınızda olacağız ve takımınızın bir parçası olarak en iyiyi hedefleyeceğiz.

Maliyet Etkin

Çözüm için Danışmanlık

Yaşadığınız sorunları kendi içinizde çözmek genelde çok daha maliyetli olabilmektedir. Bununla birlikte şirket içinden yenilikçi çözümler ortaya çıkma ihtimali çok düşüktür. Zaman zaman da çözmeniz gereken sorunlar gerçekten önemlidir, ancak bunlara odaklanacak insan gücüne sahip değilsinizdir. Günlük operasyonlara odaklanmak zorundasınızdır ve bu kritik soruna odaklanamazsınız. BeNova Consulting olarak sadece bu soruna odaklandığımız ve benzer durumlara karşı deneyimli olduğumuzdan, sorunun çözümüne yönelik çok farklı bir bakış açısı sağlayarak sorunu çok daha hızlı ve maliyet etkin bir şekilde çözmenize yardımcı oluruz.

İletişim Formu
magnifiercross
×