Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Hibe ve Teşvik Danışmanlığı

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Şirketinize ve yatırımlarınıza yönelik destek programlarını belirliyor, program kapsamında tüm süreçleri sizler adına takip ediyoruz.

Şirketinize ve yatırımlarınıza yönelik destek programlarını belirliyor, program kapsamında proje dosyalarının hazırlanması, kuruma teslim edilmesi ve projenin yürütülmesinden tamamlanmasına kadar tüm süreçleri sizler adına takip ediyoruz.

Ulusal teşvik programları kapsamında TÜBİTAK, KOSGEB, Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Ajansları gibi kurumlar tarafından desteklenen birçok program bulunmaktadır. Bunun yanı sıra uluslararası birçok kurum ve kuruluşunda farklı hibe ve teşvik programları bulunmaktadır. Kurumların sunmuş olduğu destek programları proje bazlı ve proje bazlı olmayan destekler olarak ikiye ayrılmaktadır. Proje bazlı olan programlar ise çağrılı ve sürekli açık programlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Çağrılı programlar yılda bir veya birkaç sefer olmak üzere belirli zamanlarda açık olmakla birlikte; sürekli açık programlar için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Her bir programın kendine özgü başvuru şartları ve uygulama esasları bulunmaktadır. BENOVA CONSULTING olarak bizler şirketlerin zaman tasarrufu ve maliyet avantajı sağlamaları için onlar adına bu süreci yürütmeye yönelik profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Hibe ve Teşvik Danışmanlığı Kapsamındaki Hizmetlerimiz

  • Ekibimiz düzenli olarak ziyaretlerde bulunarak şirketlerin ihtiyaçlarını, taleplerini ve mevcut durumunu analiz etmektedir. Elde edilen bilgiler ve müşterilerimizin talepleri ve beklentileri doğrultusunda en uygun programlar belirlenmektedir.
  • Programın belirlenmesinin ardından projenin isterlerine göre gerekli sektör, makale, literatür ve Pazar araştırması gibi konularda araştırmalar yapılmaktadır. Şirketlerden proje yazımı için gerekli olan bilgiler toplanarak projenin yazım aşamasına geçilmesi için hazırlıklar tamamlanmaktadır.
  • Ekibimiz tarafından kurumun ve programın isterlerine uygun şekilde projenin yazımı ve proje bütçesinin hazırlanması sağlanmaktadır. Program kapsamında talep edilen tüm başvuru dokümanlarının hazırlanması bu aşamada gerçekleştirilmektedir.
  • Programlar kapsamında başarılı bulunan projelerin proje başvuru dokümanında belirlenen iş-zaman takvimine ve program isterlerine uygun şekilde yürütülebilmesi, bütçe kalemlerinin uygun şekilde temin edilebilmesi adına bu aşamada ekibimiz şirketleri yönlendirmektedir. Proje dönemleri sonunda talep edilen dönem raporlarının hazırlanması da ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
  • Açılan yeni programlar hakkında müşterilerimiz bilgilendirilerek yeni programlardan haberdar olmasını sağlıyoruz.
İletişim Formu
magnifiercross