Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Yetenek Yönetimi ve Teknoloji

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Yetenek kazanımı, kişiyi şirket bünyesine kazandırmaktan çok daha fazlası. Pandemi sonrası teknolojinin hızla İK uygulamalarına entegre olduğu bu dönemde artık objektifimizi bir başka yöne daha çevirmeliyiz; Z kuşağına! Yetenek avcılığının önem kazandığı son yıllarda artık geleneksel işe alım yöntemleri, kendini modern tekniklere teslim ediyor. İşe alım sürecini doğru yönetmek için, stratejik düşünmek ve yetenek yönetimine tam anlamıyla odaklanmak gerekiyor. Peki işe alım ve teknoloji?

Teknoloji hızla ilerlerken, yapay zeka ve robotlar da iş hayatına daha fazla nüfuz ediyor. Makineleşen sektörler ve otomasyona geçen şirketlerde bazı meslek ve süreçler tamamen ortadan kalkıyor. İnsan yeteneğine, bilgisine, tecrübesine ve yaratıcılığına duyulan ihtiyaç artarak devam ederken, şirketler aradıkları yetenekli insanları bulmak konusunda sıkıntı yaşıyor. Şirketlerin beceri ve yetenek spesifik iş kollarında yetkin insanları bulmakta zorluk çekmesi, “yetenek krizi” ya da “yetenek açığı” olarak adlandırılırken, doğru yeteneğe ulaşmak günümüzde global çapta bir kriz olarak dikkat çekiyor.

Makineleşen sistemlerin hedefi, değer zincirinde insanın yerine geçmek değil, kişileri desteklemek ve becerilerini geliştirmektir. Teknoloji, insanların becerilerini seçim süreçlerini hızlandırarak artırmaya veya işveren marka söyleminde önyargıyı gidermeye yardımcı olacaktır. 

Burada kilit unsur, tüm tarafların mevcut süreçlerini iyileştirip teknolojinin sunabileceği ve işe alımın geleceğini yansıtmak için birlikte çalışmasıdır. İnsan girdisi iyileştirilmezse, makine çıktısından beklediğimiz ortak hedeflerimize ulaşılamaz.

Yetenek açığının ivme kazandığı yeni dünya düzeninde BeNova Consulting olarak, en doğru / uyumlu adayların, en profesyonel şekilde doğru pozisyonlara yerleştirilmesi stratejik insan kaynakları planlamamızın en önemli işlevlerindendir. Profesyonel ve sonuç odaklı hizmet anlayışımızla, işe alım sürecimizin temeline ‘İnsan’ odağını yerleştirdik. İşe alım ekibimiz, tüm piyasa, sektör ve iş seviyeleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olup, iş ortaklarımıza ‘doğru yetenek’ garantisi veriyoruz. Bununla beraber,değindiğimiz gibi ‘doğru pozisyon – doğru yerleştirme’ süreçlerini doğru yönetmek adına, stratejik düşünme ve yetenek yönetime de odaklanıyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross
×