Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Yetenek Odaklı İşe Alım

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Üniversite dereceleri gibi niteliklere odaklanmak yerine, deneyimle kanıtlanmış becerilere sahip çalışanların arayışı arttı. Yeteneklerini göstermek için bir dereceye ihtiyaçları olmadığını kanıtlamış teknoloji çalışanlarının başarısına şahit oluyoruz. Değişimin bu yönü, işverenlerin işe alım politikalarını yeniden değerlendirmesine yol açıyor.

Yetenek Tabanlı İşe Alım Yeni Fırsatlar Yaratır

İşverenlerin derece gerekliliklerini ortadan kaldırdığında, yetenek gereksinimleri konusunda daha spesifik olmaları ve yeteneğe dayalı işe alımlara yol açmaları gerekir. Bu eğilim, işverenlerin yetenekleri bulma ve çekme şeklini önemli ölçüde etkileyebilir. Yeteneğe dayalı bir işe alım yaklaşımı, rekabet gücünü artırmak için yaratıcı düşünce ve yenilik getirebilen, geleneksel olmayan çalışanların işe alınmasını sağlar.

Yüksek Potansiyeli İşe Almak

Yeteneğe dayalı işe alım, işverenlerin pandemi sonrası işlerini kaybeden ve deneyimlerine dayanarak yeni kariyerlere geçiş yapabilecek nitelikli adayları bulmasına yardımcı oluyor. Yeteneklerini geliştirme potansiyeline sahip olan, ancak yeteneklerini geliştirmenin sınırlı olduğu işlerde çalışan veya çalışmış olan kişiler, yüksek potansiyellerinin gerçekleştirildiği daha yüksek maaşlı pozisyonlara geçebilirler.

Deneyim Yoluyla Geliştirilen Duygusal Yetenekler

Yeteneğe dayalı işe alım eğiliminin bir başka yönü de, odak noktasının aynı zamanda kanıtlanmış yumuşak ve zor yeteneklere sahip insanlara doğru kaymasıdır. Yeni işe alınan kişiler, kurum kültürünüze adapte olmalıdır. İş gücünüze katılan kişiler, sosyal beceriler, duygusal zeka, dinleme, geri bildirim ve gruplar halinde çalışma gibi duygusal yeteneklere sahiplerse kültürünüze uyumlanarak çalışabilirler.

Genç çalışanlar için çalışma hayatlarında “anlamın” önemli olduğunu düşünürsek, duygusal yetenekleri olan çalışanlara iş imkanı sağlamak onların daha verimli ortamlarda başarılarını göstermelerini sağlar.

Yetenek Odaklı İşe Alma ile İlgi Çekme, İşe Alma ve Elde Tutma

Olumlu bir organizasyon kültürü geliştirmek zaman alır. Yeni işe alımlarda mevcut pozisyonların işyeri kültürü ile uyuşması için doğru eşleşmeler yapılmalıdır. Yetenek odaklı işe alım, çalışanların işe alım başarısını ve aidiyet duygularını artırabilir. BeNova Consulting İşe Alım Danışmanları, ihtiyacınız olan yeteneğe sahip adayların işe alımı ile ilgili destek sağlarken, uzun süre çalışmalarını sağlayacak eğitim modelleri de geliştirebilir. BeNova Consulting Danışmanları, çalışan iç iletişimi ve eğitimi, kültür geliştirme, iş ilişkileri ve liderlik gelişimi dahil olmak üzere çeşitli alanlarda hizmetler sunabilir. Kuruluşunuzun çalışanların ilgisini çekmesine nasıl yardımcı olmak için dijital itibarınız da önemlidir. Merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu
magnifiercross
×