Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Strateji Danışmanlığı Nedir?

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Strateji danışmanlığı, kuruluşlara üst düzey kararlar konusunda objektif tavsiyelerde bulunmak ve en iyi sonuçları elde etmek için danışmanların uzmanlığını kullanmaktır. Strateji Danışmanlığı, bir şirketin en üst seviyesinde danışmanlık yapmayı ifade eden bir yönetim danışmanlığı türüdür.

Strateji danışmanlarımız, her sektörde, özel sektör ve kamu sektörü kuruluşlarıyla çok çeşitli konularda hizmet vermektedir.

Örneğin, daralan bir pazarda ayakta kalmak isteyen bir şirket, üretim tesislerinden birini kapatmaya karar verir. Bunun mantıklı bir yaklaşım olup olmadığını, hangi fabrikalarının kapatılması gerektiğini, bunun onlara ne kadar para kazandıracağını, onlara ne kadara mal olacağını ve bu üretim kaybını yönetmek için tedarik zincirlerini nasıl yeniden yapılandırmaları gerektiği ile ilgili destek alınabilecek danışmanlık türüne strateji danışmanlığı denmektedir.

Kuruluşlar Neden Strateji Danışmanlarına İhtiyaç Duyarlar?

Akla gelen ilk soru “Neden kuruluşlar bu tür sorunlarla kendileri ilgilenmiyorlar?” olabilir.

Danışmanlar, genellikle şirketin geleceği için hayati önem taşıyan önemli kararlarda, her yönün dikkate alındığından emin olmak için hizmet verir. Yöneticiler, şirketin gerçek işleyişiyle meşgulken, kendilerini tamamen mevcut konulara odaklayabilirler. Danışmanlar ayrıca pazar konumlandırma veya yeniden yapılandırma gibi durumlarda, hemen her sektörde uzmanlığa ve tecrübeye sahiplerdir.

BeNova Consulting Strateji Danışmanlarının Sahip Olduğu Yetkinlikler;

  • Büyük miktarda veri toplama ve analiz etme, sorunları değerlendirme, çözümleri yapılandırma ve çeşitli düzeylerde bilgi sunma yetkinliğine sahiplerdir. 
  • Danışmanlık, müşteri odaklı bir endüstridir. BeNova Consulting danışmanları zamanlarının büyük bir kısmını karşılaştıkları sorunları daha iyi anlamak için yönetimle birlikte geçirirler. 
  • BeNova Consulting strateji danışmanları, zamanı etkin ve verimli kullanırlar. Hedef tarihe giden yolda, çalışmalarını zamanı doğru kullanabilecek şekilde planlarlar.
  • Danışmanlarımız her zaman ve her projede işlerini daha iyi yapmak için gelişime açıktır. Projeleri başarıya götürecek adımları belirlerken, tecrübelerinin yanında, gündemi belirleyen sektörel gelişmeleri takip ederler.

Strateji danışmanlığı, şirketinizin daha rekabetçi olmasına ve uzun vadeli başarı elde etmenize yardımcı olmak amacıyla BeNova Consulting uzmanları tarafından sağlanır. BeNova Consulting danışmanları tarafından sunulan önerileri dikkate alarak daha bilinçli kararlar alabilir ve hedeflerinize daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu
magnifiercross
×