Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Sınırları Aşarak İhracatla Dünyaya Açılın

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Birçok durumda ürünlerini ve hizmetlerini yurt dışına ihraç eden işletmeler daha hızlı büyür ve buna cesaret gösteremeyenlerden daha iyi performans gösterir. İhracat yapmak düşündüğünüz kadar zor değildir ve ihracat satışlarının iş seviyesini iyileştirmek ve artırmak için birçok yöntem vardır.

BeNova Consulting olarak, ihracatınızda kılavuzunuz oluyor, bu global yolculukta sizi yalnız bırakmıyoruz.

Uluslararası pazarlara açılmak göz korkutucu görünebilir, bu yüzden riski azaltmak ve ihracat fırsatlarını artırmak için çeşitli ipuçları bulunmaktadır.

Hedeflediğiniz pazarlara giriş yapmadan önce her birini titizlikle değerlendirin.

Öncelikle fazlaca pazar araştırması yapmanız gerekir. Küresel pazarda her işletmenin farklı bir kültürü vardır. Pazarınızı net bir şekilde tanımlamak basit bir adım gibi görünebilir, ancak ürününüzü kime satmak istediğinizi belirlemeden önce ihtiyaçları anlamanız gereklidir.

Ürününüze Olan Talebi Anlayın

Endüstri sektörünün büyüdüğü pazarları belirlemek, işinizi büyütmenin sadece başlangıcıdır. Ayrıca, ihraç etmeyi planladığınız belirli ürünler için artan bir talebin olup olmadığını ve bu ürünlerle ilgili pazardaki rekabetçi ortamı değerlendirmeniz önemlidir.

Başlangıçta daha erişilebilir pazarlara yönelin.

Satmak istediğiniz ürünü “hangi ülkede daha kolay satabilirim?” diye düşünün.

Araştırmanızı tamamladıktan sonra ilgili ülkeyi bizzat ziyaret edin.

Bağlı kuruluşlar, ortaklar, distribütörler, lisans sahipleri veya acentelerle iş birliği yapmak, yeni bir pazarda varlık göstermenize önemli ölçüde katkı sağlayabilir.

Yurt dışında ihracat satışlarını artırmanın etkili bir yolu, o bölgede ve pazarında yer almak, ayrıca ticaret fuarlarına katılarak potansiyel iş ortaklarıyla bağlantı kurmaktır.

Güvenli ve Sorunsuz Ticaret için Uluslararası İhracatta Yasal Prosedürleri Bilmeniz Gerekir.

İhracat yapılacak ülkelerdeki yasal prosedürleri bilmek, işleyişi kolaylaştırmanın yanı sıra güvenliği de sağlar. Ürün uyumluluk ve sorumluluk belgeleri ile gerekli sertifikaların uluslararası alanda geçerli olup olmadığı titizlikle kontrol edilmeli, mülkiyet hakları detaylı bir şekilde analiz edilmelidir.

Dış Ticaret Yapmadan Önce Neden BeNova Consulting’e Danışmalısınız?

Bizimle çalışmak ticaret sürecinizi nispeten kolaylaştırır. İthalat ihracat uzman kadromuz sayesinde, lojistik rotaları, nakliye gereksinimlerini, gümrük vergilerini, dış ticaret gereksinimlerini vb. ihtiyaçları önceden öngörürüz.

Arka planda BeNova Consulting tecrübesini sizinle hissetmek sizi yaşayacağınız zorlu süreçlerde rahat hissettirecektir.

İhracat ve ithalat işinde başarı elde etmeyi hedefliyorsanız, kazancınızı etkili bir şekilde maksimize etmek için doğru zamanda atılım yapmalısınız. BeNova Consulting olarak, Dış Ticaret Danışmanlık Hizmetlerimizle bu süreçte size rehberlik ediyor ve dış pazarlara hızlı bir şekilde girişinizi destekleyerek, işinizin büyümesini konforlu hale getiriyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross
×