Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Savunma ve Havacılık Sektöründe BeNova Consulting ile İhracat Potansiyelinizi Artırın

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Son dönemlerde Türkiye Savunma, Güvenlik ve Havacılık sektörlerinde dikkate değer atılımlar gerçekleştiriyor ve ihracatını her yıl artırarak uluslararası rekabette büyük bir yol kat ediyor. BeNova Consulting olarak, Savunma Sanayi sektöründe faaliyet gösteren özel kurum ve kuruluşlara, deneyimli uzman ekibimiz aracılığıyla destek ve danışmanlık hizmetleri sunuyor ve bu kapsamda birçok projede aktif rol alıyoruz.

Genele baktığımızda, Savunma ve Havacılık sektöründe ihracat performansının düşük olmasının belirgin sebeplerini görebiliriz. Savunma Sanayi ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin çok büyük oranının belirli bir ihracat stratejisi olmadığını görüyoruz. Bu stratejiler oluşturulduğunda, KOBİ’lerin ihracatının artması kaçınılmazdır. İhracatın önemi firmalar için gün geçtikçe artacak, ihracat yapmayan firmalar yavaş yavaş yok olmayla karşı karşıya geleceklerdir.

BeNova Consulting Uzmanlığıyla İhracat Stratejileri

KOBİ’lerin ihracat yapabilmesi için 5 temel aksiyonu BeNova Consulting uzmanlığıyla listeliyoruz:

  1. Mevcut ihracat konumu analiz edilmelidir. Sonrasında ihracat stratejisi ve bir aksiyon planı oluşturulmalıdır. Yurtdışında hangi ürünün talep göreceğine karar verilmeli, hedefler konulmalıdır.
  2. Hedef ülkeler detaylıca incelenmeli, ilk aşamada odaklanılacak olan bölge iyi seçilmelidir. Hedef ülkeyi doğru seçtiğinizde yanlış yatırım yapma şansınız azalacak, uzun vadede daha başarılı olacaksınız.
  3. Belirlenen hedef bölgede gerçekleştirilen fuarlara katılım sağlanmalı, rakipler analiz edilmeli ve kontaklarla tanışma fırsatı edinilmelidir.
  4. Maliyetleri düşürmek adına devletten alınabilecek hibe ve teşvikler araştırılmalıdır.
  5. Ve son olarak BeNova Consulting’in en tecrübeli uzmanlık alanı olan Pazara Giriş Stratejisi hakkında mutlaka destek alınmalıdır. Eğer pazara giriş stratejiniz iyi kurulmamışsa, yerel kuralları ve kültürleri farklı olan ülkelerde ihracat yapma konusunda fazlaca zorluk yaşayabilirsiniz.

Başarınızı Planlayın…

BeNova Consulting ekibimizle, rakip analiz raporları, piyasa araştırma raporları, potansiyel pazarlama girişimleri, halkla ilişkiler stratejileri, potansiyel çıkış stratejileri ve takip edilen projeye dair çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İşinizi Benova Consulting ile geliştirin ve başarıya giden yolculuğunuzda güçlü bir destek alın. Profesyonellik, tecrübe ve yenilikçilikle donanmış ekibimizle, iş dünyasının karmaşıklığına karşı size rehberlik ediyor ve sizi geleceğe taşıyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross
×