Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Neden İhracat Danışmanlığına İhtiyacım Var? 

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Uluslararası ticarette rol almak, herhangi bir kişi, şirket veya firmanın ürünleri dış pazara ihraç etmeye başlaması için yerine getirmesi gereken çok aşamalı bir süreci gerektirir. Ürünlerinizi dünya pazarları ile buluşturmak için size rehberlik edecek bir İhracat Danışmanlık Şirketi ile süreci yönetmeniz gerekebilir. İhracat danışmanlığı, sektörde yaygın olarak kullanılan bir hizmettir. Uzmandan doğru rehberlik almak, hata oranlarını azaltacak ve sizi hızlı bir şekilde ihracat yapma adımına taşıyacaktır.

Bununla birlikte, işinizi ihracat üzerine kurmak, şirketiniz için daha fazla gelir ve kazanç elde etmek için en doğru kararlardan biri olacaktır. İhracat Danışmanlığı ile ilgili merak ettiklerinizi yanıtlıyoruz;

1. İhracat Danışmanlığı Hizmetlerimiz Nelerdir?

İhracat danışmanlığı kapsamında üç aşamada sizin yanınızda yer alıyor, ihracat mekanizması kurgulamanızı ve ihracatınızı artırmanızı sağlıyoruz.

Birinci aşamada pazar analiz raporunu hazırlıyoruz. Bu aşamada verdiğimiz hizmetler:

 • Firmanın mevcut durum analizi (ürünler, geçmiş ihracat verileri, tanıtım kanalları ve organizasyonel yapının detaylı olarak incelenmesi)
 • Yurt içindeki ve yurt dışındaki önemli rakip oyuncuların araştırılması, satış stratejilerinin incelenmesi, en iyi uygulamaların (“best practice”lerin) belirlenmesi
 • Benchmark çalışmaları yapılarak markanın mevcut konumlandırılmasının analiz edilmesi
 • Web sitesinin ve sosyal medya kanallarındaki içeriğindeki eksikliklerin tespit edilmesi

İkinci aşamada size özel ihracat odaklı yol haritasını oluşturuyoruz. Bu aşamada aşağıdaki hizmetleri veriyoruz:

 • Hedef ülkelerin (en öncelikli 5 ülke) karşılıklı mutabakat ile belirlenmesi
 • Hedef ülkelere özel ihracat odaklı marka iletişim planı oluşturulması
 • Ülkelere özel pazara giriş stratejilerinin oluşturulması
 • İhracat odaklı satış hunisi (“sales funnel”) oluşturulması
 • Web sitesi içeriğinin ihracat odaklı güncellenmesi
 • Sektöre özgü uluslararası hedef fuar / etkinliklerin belirlenmesi
 • İhracat sunumu hazırlanması / güncellenmesi
 • İhracat odaklı satış yapılanmasına geçilmesi

Üçüncü aşamada ise potansiyel müşterilere (“lead”) ulaşıyor, ürünlerinizi sizin adınıza tanıtıyoruz:

 • Yurtdışına yönelik potansiyel satış kanallarının değerlendirilmesi
 • “Lead” lerle ilk temasın sağlanması
 • Tekliflerin iletilmesinin koordine edilmesi
 • Teklif sonrası satış süreçlerinin takip edilmesi
 • Haftalık düzenli toplantılar ile mevcut süreçle ilgili (görüşülen şirketler, gönderilen teklifler, tekliflerin son durumu, vb.) bilgilendirme yapılması

2. Neden İhracat Danışmanına İhtiyacınız Var?

Yurt dışına mal ihraç etmek göründüğü kadar kolay olmayabilir. Özellikle, ihracata yeni başlayan bir şirket olarak, pazarda temel bilgi ve deneyime sahip değilseniz ihracat sizin için hiç kolay olmayacaktır. Ticaret yasalarından, pazar araştırma sürecinden, ürün tanımından ve uluslararası pazardaki talepten haberdar olmalısınız. 

Bununla birlikte, belli bir bölgeye ve belirli ülkelere odaklanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Hedef ülkeleri seçerken ihracat danışmanının deneyimi büyük önem arz etmektedir.

Tüm bu faktörlerde ihracat danışmanları ile birlikte hareket etmenizihracata giden yolda hız kazanmanızı sağlar. BeNova Consulting, şirketinizi ihracata hazırlarken, uzun vadeli başarıyı sağlayacak temelleri atmanıza da yardımcı olur.

3. İhracat Danışmanlığı Hizmeti Almanın Faydaları Nelerdir?

BeNova Consulting, yetkin ve uzman ihracat danışmanları ile şirketinizin ihracat alt yapısını oluşturmayı ve sizi potansiyel müşterilerle buluşturmayı taahhüt etmektedir. Kendi ekibinize alacağınız bir yöneticinin maliyetinden daha az bir maliyete bu alanda uzman bir ekiple çalışma şansını yakalayacaksınız.  

Sizinle birlikte çalışan ve süreç boyunca size yol gösteren danışmanlarımız, olası problemli durumları azaltacaktır. BeNova Consulting’den ihracat danışmanlığı hizmeti alarak, sizinle birlikte çalışan uzmanlardan oluşan bir ekip olacağını bildiğiniz için uluslararası ticarete güvenle başlayabilirsiniz.

İhracat Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınır ?

BeNova Consulting olarak, ihracat ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz, her sektörde bilgi sahibi olan bir danışmanlık şirketiyiz. İhracatta her sürecin kolayca yönetilmesini sağlayan uzman bir ekip ve sektörlerinde tanınmış başarılı referanslara sahibiz. Sektörünüz ile ilgili bilgi ve donanıma sahip, tecrübeli bir ihracat danışmanlık şirketi arıyorsanız, ürünlerinizi dış pazarlar ile sorunsuz bir şekilde buluşturmaya başlamak için BeNova Consulting doğru adres.  

Daha fazla bilgi için BeNova Consulting ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Sorularınızı yanıtlamaktan ve bu yolculukta size eşlik etmekten memnuniyet duyacağız.

İletişim Formu
magnifiercross
×