Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Marka İletişimi Danışmanlığı

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Güçlü bir marka kimliği oluşturulması adına marka algısını yönetiyor, kurumsal iletişim stratejisi oluşturarak iletişim kanallarının yönetimini yapıyoruz.

Marka İletişim Planı Hazırlanması

Küreselleşen dünyada kurumların hedeflerine ulaşabilmeleri için kurumsallaşma, tanıtım pazarlama ve marka oluşturma bilinci gibi sorunları konusunda çok daha profesyonelce davranmaları gereklidir. Lokal ve global rekabette yok olmamak için başarılı bir marka iletişimi çok önemlidir. Doğru hazırlanmış bir marka iletişimi planı ile markanızın konumunu, markanızı rakiplerinden ayıran özellikleri, marka karakterinizi, vizyonunuzu, misyonunuzu, uygulayacağınız tüm pazarlama aktiviteleri aracılığıyla paydaşlarınıza aktarmış olur. Bu sayede, markanızın imaj ve itibarını koruma noktasında ipler her zaman sizin elinizde olur. Marka iletişim planının hazırlanması sürecinde sizinle birlikte en doğru mesajı oluşturuyor, birlikte marka karakterini ortaya çıkartıyoruz.

Hedef Kitle Analizi

Marka iletişim planı hazırlanırken üç farklı soruyu cevaplıyoruz; hangi hedef kitlemeye ulaşmaya çalışıyorsunuz, hedef kitlenize vermek istediğiniz mesaj nedir, hedef kitleye nasıl ulaşacaksınız? Bu üç sorunun cevaplandırılmasına yönelik olarak kurum yönetimiyle çalıştaylar düzenliyor, gerektiği durumlarda çalışanlardan ve müşterilerden de geribildirim alıyoruz. Sonrasında, belirlediğimiz hedef kitleye yönelik olarak, sizlerle birlikte benzersiz satış teklifinizi (USP – unique selling proposition) oluşturuyoruz ve markanızı öne çıkartmaya yönelik aksiyonları listeliyoruz.

Marka Algısı Yönetimi

Markanızın dışarıdan nasıl göründüğünü yönetmek sizlerin elinde. Marka algınızın hedeflerinizle, vizyonunuzla, misyonunuzla, değerlerinizle ve pazar içindeki konumuzla uyumlu olması, doğru bir iletişim stratejisi belirleyip uygulamaktan geçer. Marka algınızı, tüm paydaşlarınızın gözünde güçlü tutabilmeniz için sizlere uygun yol haritasını birlikte hazırlıyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross