Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

Avrupa Birliği Projelerini Hedefleyen Firmalara Özel Danışmanlık

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

BeNova Consulting olarak, firmalar için Avrupa Birliği Projelerini hedefliyoruz. Hibe ve Teşvik Danışmanlığı Hizmetimiz ile Avrupa Birliği Projeleri’nden faydalanabilecek seviyeye ulaşmış firmaları en uygun şekilde yönlendirerek, firmaların yüksek katma değer elde edebilmesini hedefliyoruz.

Avrupa Birliği (AB) projelerinde, AB fonlarından finansman desteği almak mümkündür. AB fonları, çeşitli alanlarda projeleri desteklemek amacıyla tahsis edilmektedir. Bu alanlar arasında çevre, enerji, tarım, ulaştırma, sağlık, eğitim, kültür, turizm, sosyal hizmetler, araştırma ve teknoloji gibi çeşitli sektörler yer almaktadır.

AB projelerinde finansman desteği alabilmek için, proje fikrinin AB politikaları ve programları ile uyumlu olması, proje başvuru sürecinde belirtilen kriterleri karşılaması ve bütçesi ile zaman planlamasının doğru yapılması gerekmektedir. Proje başvuruları, AB Komisyonu veya ilgili AB fonları tarafından belirlenen tarihlerde yapılır.

AB projelerinde finansman desteği almak için, başvuru yapılacak fonun belirli kriterlerine uygun olarak proje hazırlığı yapılmalıdır. AB fonları, genellikle, bir konsorsiyum veya ortaklık yoluyla proje yürütmeyi tercih ederler. Bu nedenle, AB projelerinde teşvik desteği almak isteyen firmaların, proje ortaklarıyla iş birliği yapmaları gerekmektedir.

AB projelerinde finansman desteği almak isteyen firmalar, başvuru sürecinde, proje konusu, hedefleri, sonuçları, bütçesi, zaman planlaması gibi konularda detaylı bilgi sağlamalıdır. Başvuru sürecinde, proje ortaklarının da yetkinlikleri, tecrübeleri ve uzmanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır.

AB projelerinde finansman desteği almak, firmalar için hem maddi hem de itibari bir avantaj sağlamaktadır. Bu destekler, AB fonlarının sağladığı finansmanın yanı sıra, proje yürütme ve proje sonrası faaliyetlerdeki desteklerden de oluşabilir.            

Başvuru süreçlerini firmaların kendi içlerinde çözmeleri genelde çok daha maliyetli olabilmektedir. BeNova Consulting olarak AB projelerinizin başvuru ve takip süreçlerinizi çok daha hızlı ve maliyet etkin bir şekilde yürütmenize yardımcı oluyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross
×