Ücretsiz Ön Danışmanlık Fırsatı
Hemen Başvur

2024’te İşe Alım Alanında Öne Çıkan Trendler

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

İşe alım stratejisi oluşturmanın etkili yollarından biri, güncel işe alım trendlerini izlemektir. İşe alım ortamı sürekli değişiyor. Bu durumda, bir dizi dış faktör hem ekonomiyi hem de işletmelerin işe alım kapasitesini etkiler hale geliyor. Sonuç olarak, işverenler, en üst düzeyde yetenek temin etme konusunda daha fazla baskı altında bulunmaktadır, bu da rekabetin arttığı bir ortamda daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, temel eğilimleri anlamak ve işe alım uygulamalarını bu yönde adapte etmek, pazarın belirlenmesinde kritik bir rol oynar.

Bu yazımızda BeNova Consulting olarak, en iyi sonuçları elde etmek için işe alım alanında öne çıkan trendleri sizinle paylaşacağız.

Uzaktan İş Birliği ve Ekip Çalışması

Çalışanlar ve işverenler, pandeminin etkisiyle hayatımıza giren uzaktan ve hibrit çalışma modellerinin, pandemi sonrasında iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası olacağı konusunda ortak bir görüşe sahip. Doğru bir stratejiyle yönetildiğinde, uzaktan çalışma modeli verimli ve sürdürülebilir bir çalışma ortamı oluşturmak için oldukça mümkündür. BeNova Consulting olarak, uzaktan çalışma modeli süreçlerini baştan sona ele alıp çeşitli senaryolarda ortak kararlar alarak, şirketiniz ve çalışanlarınız için geleceği birlikte tasarlıyoruz.

Geçici Personelin Trend Olması, Esnek Çalışma İmkanını da Beraberinde Getirdi

Geçici personelin artan popülerliğine birkaç neden gösterilebilir. Genellikle, bireyler daha fazla esneklik ararlar ve yarı zamanlı veya sözleşmeli bir iş, kişisel ve profesyonel yaşamlarını etkili bir şekilde dengeleme özgürlüğü sağlar.

Aday Deneyimi Yönetimi, Şirket İmajını Şekillendiren Önemli bir Unsurdur

Aday deneyimi, bir iş arayanın işe alım sırasında bir şirketle olan etkileşimleridir. Mülakat süreciyle son iş teklifine kadar ilk iş ilanı ve başvuruyu içerir ve kuruluşunuzun en iyi yetenekleri çekme ve elde tutma yeteneği üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Kısacası aday deneyimi, şirket algısını şekillendiren kritik bir unsurdur. Bu deneyimi iyileştirmeye odaklanmak, adayları potansiyel marka elçilerine, tavsiye kaynaklarına ve sadık müşterilere dönüştürebilir.

İşe Alım Analitiğiyle Veriye Dayalı İşe Alım Stratejileri Geliştirin

İşe Alım süreçlerinde analitik kullanımı, veri temelli karar verme süreçlerine katkı sağlar, güçlü ve zayıf noktaları belirlemede öngörü sunar. Ayrıca, işe alım uygulamalarının maliyetini düşürmeye, süreçteki sorunları ve engelleri tespit etmeye ve boş pozisyonları daha hızlı doldurmaya yardımcı olabilir.

İnsan kaynakları alanındaki günlük kritik görevler, zaman içinde artış gösteriyor ve mevcut kadroların öncelikli faaliyetlerini olumsuz etkiliyor. Yeni projeler, şirket içi yapılanmalar ve birleşme/bölünmeler, zaman zaman insan kaynakları ekibine ek iş yükü getiriyor ve bu durum mevcut kadroların öncelikli görevlerine odaklanmasını zorlaştırıyor.

Bu süreci bir danışmanlık firmasıyla birlikte yönetmek firmanıza çeşitli avantajlar sunabilir.

BeNova Consulting olarak, işe alım süreci aşamaları için firmanıza özel stratejiler geliştiriyoruz. Bizimle hemen iletişime geçerek kuruluşunuz için sağlayabileceğimiz avantajlı bir hizmetten faydalanmanız mümkündür.

Alanında uzman danışmanlarımızla başarıya doğru giden yolda yanınızdayız.

İletişim Formu
magnifiercross
×