Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

Satış ve İhracat Danışmanlığı

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Satış ve ihracata yönelik mekanizmayı tanımlayarak hedef ülke analizi ile yurt dışına açılma ve pazarlama süreçlerinde uçtan uca destek sağlıyoruz.

Satış ve Teklif Mekanizmasının Tasarlanması

İhracat şirketlere yeni pazarlar, daha fazla satış ve daha geniş müşteri ağı imkânı sunmaktadır. İç pazarda kapasitenin tam kullanılamadığı durumda üretimi artırma imkânı sağlamaktadır. Daha da önemlisi iç pazara olan bağımlılığı azaltmakta veya iç pazar daralmalarında dahi sürdürülebilir ciro artışı ve büyüme imkanı sağlamaktadır. İhracatta başarılı olmanın ön koşullarından bir tanesi de stratejinin ve satış mekanizmasının tanımlı olmasıdır. Bu kapsamda, kuruma satış/ihracat alanında eğitimler veriyor, kuruma özgü satış/ihracat mekanizmasını oluşturuyoruz. Düzenli toplantılar ile söz konusu mekanizmanın işleyişini takip ederek üst yönetime raporlanmasına destek oluyoruz.

Hedef Bölge ve Ülke Analizi

Öncelikli olarak bölge, ülke ve ürün bazlı rekabetçilik analizi yaparak kurumu ve ürünleri konumlandırıyor ve kurumun satış ve ihracat stratejisini belirliyoruz. Burada hedef bölge ve ülke analizleri önemli bir yer tutuyor. Firma ile birlikte analitik yöntemler ile belirlenen hedef ülkelere yönelik spesifik pazara giriş stratejileri oluşturuyoruz. Ticari uygulamalar ve kültürel farklılıklar nedeniyle bütün ülkelere aynı strateji ile yaklaşmanın uygun olmayacağından her hedef ülke için farklı bir oyun planı belirliyoruz.

İhracata Özel Destek ve Teşvik Danışmanlığı

İhracat süreçleri maliyetli süreçler olduğundan bu konuda devlet desteklerinden azami faydalanılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hangi desteklerin alınabileceği, söz konusu desteklerin alınması için hangi adımların atılması gerektiği gibi konularda kurumları sürekli olarak bilgilendiriyoruz.

Satış Sürecinde Destek Sağlanması

İhracat stratejisini oluşturduktan, öncelikli bölge ve ülkeleri belirledikten sonra, ihracat yolculuğunuzda birlikte yürümeye devam ediyoruz. Bu konudaki deneyimimiz, çözüm ortaklarımız ve geniş ağımız sayesinde, sizi hedef ülkelerde potansiyel müşterilerle buluşturuyoruz. Sadece size hedef ülke göstermekle kalmıyor, ihracatı gerçekleştirene kadar da yol arkadaşınız oluyoruz. Kısacası, ihracat sürecinde kurumların ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında oluyor, başarıya hep birlikte ulaşıyoruz.

İletişim Formu
magnifiercross