Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı

İnovasyon Danışmanlığı

Benova Consulting Yönetim Danışmanlığı
Organizasyona göre inovasyon stratejilerini geliştiriyor, uygulanmasına destek oluyor ve kurum içi girişimciliği destekleyecek faaliyetleri yürütüyoruz.

İnovasyon Kapasite Analizi Yapılması

Her kurumun inovasyon anlayışı ve disiplini farklıdır, bu nedenle herkese uyan tek bir inovasyon çözümü tanımlamak mümkün değildir. İnovasyon danışmanlığına başlamadan önce kurumunuzun inovasyon kapasite analizinin yapılması gereklidir. Bu kapsamda öncelikle kurumunuzda gerçekleştireceğimiz anket ve mülakatlar ile mevcut inovasyon kapasitenizi analiz ediyoruz. Kurumunuz için gerçek bir inovasyon stratejisi geliştirmeden önce, durumu en objektif bir şekilde üçüncü bir kişiden öğrenmenizi sağlıyoruz. İnovasyon kapasite denetimi ile kurumunuzun tespit edilen eksikliklerinin tamamlanmasına yönelik aksiyonları tanımlıyoruz.

İnovasyon Stratejisi Çalıştaylarının Gerçekleştirilmesi

Strateji olmadan yapılan inovasyon çalışmalarının başarılı sonuçlanma ihtimali çok düşüktür. İnovasyon çalışmalarının bir sonuca ulaşabilmesi için, belirli bir hedefe odaklanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, kurum yönetimleri ile düzenlediğimiz inovasyon stratejisi çalıştayları ve kullandığımız metodoloji ile inovasyon çalışmalarınızı hangi noktaya odaklamanız gerektiğini ortaya çıkarıyoruz. Sizlerle beraber, kısa, orta ve uzun vadede odaklanmanız gereken inovasyon alanlarını ortaya çıkarıyoruz. Kurumunuzun ihtiyaçlarını kısa sürede ortaya çıkarıp, izlemeniz gereken hedefleri net bir şekilde ortaya koyuyor. Stratejiyi hayata geçirirken de sizi yalnız bırakmıyoruz, yol haritanızı beraber hazırlıyoruz.

Kurumunuza Özel İnovasyon Yönetim Stratejisi Tasarlanması

İnovasyonun sürdürülebilir olması için, ilgili süreçleri geliştiriyor, sürekli kullanabileceğiniz sistemler kuruyoruz. Kurumsallaşma adına kurduğumuz sistemi, yazılı süreç haline getirerek tüm şirkete duyurulmasını sağlıyoruz. İnovasyon sürecinin, sadece programın genel işleyişini değil, hukuk, insan kaynakları, iç denetim, bilişim teknolojileri, kurumsal iletişim ve ödül sistemi dahil tüm konuları kapsamasını sağlıyoruz. Hedefimiz bizimle çalıştığınız sürede ilgili sistemi kurmak ve bizden sonra da inovasyonlarınızı bağımsız bir şekilde yönetebilmenizi sağlamak.

Sürdürülebilirlik Odaklı İnovasyon Programı Tasarlanması

İnovasyonu sürdürülebilirlik ilkeleri çevresinde yapmak çok büyük önem arz etmektedir. Sadece İnovasyon değil, sürdürülebilirlik odaklı inovasyon yapmak isteyen kurumlara yönelik yepyeni bir hizmet sunuyoruz. Kurumların yeniçağın koşullarına ayak uydurabilmesi için kendilerini yenilemeleri, iş yapma şekillerini yeniden şekillendirmeleri gerekiyor. Sürdürülebilirlik bir dönüşüm yolculuğu ve bunu bir günde başarmak mümkün değil. Size uygun bir ritimde bu hedefe ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. Avrupa Birliğinin kademeli olarak devreye almaya hazırlandığı Yeşil Mutabakat şartları tüm şirketler için hem yönlendirici hem de zorlayıcı kriterler getiriyor. Siz de kurumunuzu sürdürülebilirlik ilkeleri ile uyumlu hale getirmek ve inove etmek istiyorsanız bu konuya özel geliştirdiğimiz “sürdürülebilirlik odaklı inovasyon programımız” için bizimle iletişime geçin.

magnifiercross